salată de roşii
-
Top 5 domnitori romani
Sâmbătă seara am văzut pe un Discovery, sau poate pe National Geographic, un documentar despre Vlad Ţepeş, Dracula, castelul Bran şi ce se ştie în lume despre aceste simboluri ale României. Deşi nu-s iubitoare de istorie, şi pot să zic că aproape toată istoria pe care o ştiu am învăţat-o din romanele pe care le-am citit, totuşi m-am gândit să fac un top al domnitorilor, că unii dintre ei mi-au fost tare dragi când i-am învăţat la şcoală. 5. Iancu de Hunedoara
-
Craciun fericit!
Azi imi doresc liniste sufleteasca si vreau ca gandurile mele sa ramana in prezent, cu mine, nu in viitor, nu la altii. Azi vreau ca Mosul sa imi dea un semn ca temerile mele cele mai ascunse sunt inutile, un semn ca totul va fi bine. Voua va doresc din tot sufletul sa fiti mai buni, mai bucurosi, mai toleranti, mai ingaduitori, mai fericiti si mai optimisti. Si Mosul sa va aduca tot ce meritati, adica tot ce e mai bun, material sau nematerial. 😉
-
#lacafea
Na, ca twitterul nu ne ajuta de data asta, asa ca, la recomandarea lui @AndreiTalpos am facut un poll. 🙂 Vote, people. Pentru cei care nu stiu despre ce e vorba: miercuri dimineata, la 8:30 ne bem cafeaua impreuna inainte de Sarbatori. Cine vrea sa vina… e liber sa o faca si primit cu draga inima. 🙂 UPDATE: S-a votat. Scorul e, dupa se vede cu ochiul liber 15-15 pentru Segafredo si Irish. Insa cum eu nu mi-am dat votul pana la final, si nu anticipasem ca o sa fie egalitate, banuiesc ca al meu o sa fie votul decisiv. Eu vreau in Irish Pub de data asta, dintr-un motiv…
-
Eroi imbatraniti
Să ne mai descreţim puţin frunţile, că prea mult ne-am înverşunat în ultimele câteva zile, şi să zâmbim cu o zi înainte de weekend. Tot via email am primit şi aceste poze cu eroii copilăriei noastre care dacă ar fi trăit în realitate, probabil ar fi ajuns mai rău decât atât. Sau?
-
Tablouri delicioase
Unora le vin idei creţe şi rezultatul e cel de mai jos. Vă amintiţi când părinţii ne spuneau să nu ne jucăm cu mâncarea? Se pare că aceşti oameni care au creat aceste tablouri culinare nu au fost prea ascultători. Se prea poate să mai fi văzut pozele pe net pe undeva, eu le-am primit pe mail şi erau acolo din 22 ianuarie 2008. Ce să fac cu ele, dacă nu să vi le arăt şi vouă? 🙂














