salată de roşii
-
Printre altele, m-am apucat de zugrăvit
Omul, când n-are de lucru, își face. Așa si eu cu zugrăvitul. Dacă vă mai amintiți care era unul dintre planurile mele pe 2012, apăi să știți că m-am achitat de el cu vârf și îndesat. Și n-au trecut decat 2 luni din anul ăsta. Am început în forță cu reorganizarea bucătăriei și a altor sertare de prin casă, am continuat cu transformarea unei debarale nefuncționale într-una super utilă (și pe care o să v-o arăt la final), mi-am schimbat ușa de la intrare și acuma m-am apucat de zugrăvit în hol și fosta bucătărie.
-
Să salvăm și o clădire
În mod normal nu aș spune asta, da’ io-s cinstită și-i dau Cezarului ce-i al Cezarului: comunitatea de bloggeri din Cluj e cea mai tare. Motivul care mă face să admit asta și să o mai și scriu pe blog e următorul gest:
-
Prea tare să țin pentru mine
De tare demult nu mi-a mai plăcut așa mult o aplicație pe Facebook, încât să simt nevoia să o împartășesc cu voi. Și nu pentru că am fost la Heineken party, ci pentru că e alegerea mea să vă povestesc despre ea.
-
Pauza de 1 decembrie
Dragilor, fara diacritice si pe fuga va anunt ca de maine pana duminica o sa lipsesc motivat de pe blog. Pentru ca voi fi aici si sunt tare, tare curioasa cum va fi. Va povestesc cand ma intorc. Sau poate de acolo… nu stiu, vedem. Chestia e ca sunt entuziasmata de ideea unui road trip cu Nebuloasa, de lucrurile interesante pe care le voi invata acolo si de distractia la care ma astept in fiecare seara. De data asta cred ca o sa ma si alcoolizez un pic,’pai da ce scufita mea? 😛 Sa fiti cuminti si sa va bucurati de mini vacanta 🙂
-
Plosca mea din nopțile de iarnă
Nu, nu vă gândiți la plosca aia. Nici măcar la asta. Plosca de care vă vorbesc eu arată așa și se folosește pentru a te încălzi când ți-e frig.














