salată de roşii
-
Am uitat
… ca azi a fost joi si trebuia sa va redirectionez spre posturile de la altii de-acasa. De citi aici, o sa aflati ca eu nu vreau sa fiu sef, da’ is altii care aproape ca pentru asta traiesc. De cititi dincolo, o sa cunosteti niste oameni de treaba asa cum mi-as dori sa mai intalnesc.
-
Oracol (II)
Vouă vă place să răspundeţi, mie îmi place să întreb. Nu ziceţi că nu-i assa că am dovada. Şi cum ziceam acolo, luaţi de-aici alt set de întrebări: Mai demult o colegă a zis că blogul meu e ca serialul Seinfeld – în fiecare zi e altceva. Aşa că prima întrebare: 1. Cu ce aţi compara blogul meu? Scriu despre multe cărţi aici şi în general le şi recomand. În comentarii mulţi vă arataţi interesaţi de ele, dar oare: 2. Câţi dintre voi aţi citit carti recomandate de mine? Care sunt ele? Şi să nu fie vorba numai despre mine, spuneţi-mi: 3. Care este mâncarea pe care o urâţi cel…
-
Ce-ti aduc, ba?
Sau cum vorbesc chelneritele.
-
“Nesimtit-o”
Ieri am intalnit o nesimtita. Stiu ca ati intalnit si voi. 😛 _______________________________________________ * Sesizati ghilimelele care nu-s puse acolo degeaba.
-
2 articole + anunt de expozitie
Ultra-scurte si pe fuga ca n-am net: 1. Unii aveti timp, altii sunt cu Napoleon. 2. In satul Timisoara e la fel ca-n orice sat. 3. Din cauza postului cu skinuri mi-am facut singura pofta si vreau sa-mi iau si eu laptop cu care sa ma plimb prin casa. Imi tre’ sa scriu pe el, sa ascult muzica, sa ma uit la un serial-doua si cam atat, fara alte giumbuslucuri. Nimic sofisticat sau scump. Ca sa am de unde sa aleg va invit sa va scoateti laptopurile pe catwalk, sa le laudati, sa le criticati dar mai ales sa facem expozitie. Emailul de la contact va sta la dispozitie de…













